Věříme, že to co jíme má obrovský dopad na zdraví člověka a tím pádem, jak prožívá svůj život.
 
Naším cílem je poskytovat Vám ty nejvýživnější potraviny ve snadno dostupné formě, abychom Vám usnadnili v dnešní uspěchané době získat živiny, které člověk potřebuje pro optimální fungování těla a mysli. 

Považujeme za zásadní to, jak zvířata, z kterých získáváme suroviny, žila a čím se krmila.
Vybíráme si pouze místní bio “kovboje” z České republiky, kteří se pečlivě starají o svá stáda a nechají je většinu života venku na pastvě. 
 

Náš příběh

Primal Feast byl oficiálně založen na konci roku 2022. Avšak už rok před tím se mi hlavou začala honit myšlenka o vyrábění doplňků stravy z hovězích orgánů, když jsem právě pracoval na farmě s pastevním chovem dobytka. 

Z mé vlastní zkušenosti vím, jaký na mě měla vliv rostlinná strava, když jsem před mnoha úplňky naletěl veganské propagandě. A vyzkoušel si tak, jak jsou důležité živočišné potraviny. Každopádně moje hodnoty se nezměnily, jenom moje přesvědčení. Pořád mám rád zvířata, záleží mi na životním prostředí a chci jíst to, po čem se budu cítit dobře, zdravě a silně.

Po mém “procitnutí” mě nejvíce ovlivnilo dílo od  Weston A. Price - Nutrition and Physical Degeneration, které je úžasným svědectvím jak silný efekt má strava na správný vývoj a zdraví člověka.

Díky popularitě “Carnivore diet” v roce 2020 jsem začal brát více vážně rostlinné antinutrienty (obranné chemikálie rostlin). Po vyřazení všech rostlinných potravin, kromě trochu ovoce jsem mohl teprve pořádně docenit pozitivní efekt živočišných potravin. Jak se říká “červené maso vás zabije, ale do té doby se budete cítit skvěle”.

PS: Děkuji všem kamarádům, členům rodiny, známým a dalším lidem, kteří nám pomohli rozjet Primal Feast.

 

V současné době (2023) jsem velký zastánce “Animal based diet” inspirované Paulem Saladinem. V podstatě je to carnivore s přidáním lehce stravitelných sacharidů (ovoce, med). To znamená potraviny nejvíce bohaté na vstřebatelné živiny s nejmenším množstvím toxinů (např. obranné chem. látky rostlin). Nicméně snažím se nebrat nic dogmaticky, je stále co se učit.

Orgány jako koncentrovaný zdroj vstřebatelných živin jsou podle mě důležitou součástí stravy. Některé vitamíny v nich jsou až 100x koncentrovanější než ve svalovém mase. Ve skutečnosti nejíst orgány je nepřirozené. Z mnoha zdrojů můžeme vidět, že byly velmi ceněny skrz celou historii a dodnes si jich lidé velice váží v mnohých kulturách. V naší moderní “Západní” společnosti je téměř už nejíme, tradice byla přerušena. Zdá se nám to zvláštní, nevíme, jak je připravit, mají silnou chuť, na kterou nejsme zvyklí. Z toho důvodu mi příjdou hovězí orgány sušené mrazem ve formě doplňku jako jednoduchý způsob, jak je zařadit zpátky do stravy pro ty, kteří by je jinak nesnědli, jsou na cestách, nebo nemají čas si je připravovat.

Věřím, že naše produkty budou užitečným nástrojem na Vaší cestě, a poskytnou Vám podporu prožít tohle dobrodružství naplno.

Radek Šindler - zakladatel Primal Feast